کدخبر : 19011
پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۰:۲۳
فاقددیدگاه
در گفتگو با دکتر فیضی:

فضای خود نقدی همواره درون جریان اصلاح طلبی وجود دارد

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: خود نقدی همواره در جهت بهسازی جریان اصلاح طلبی وجود دارد/ مردم خواهان میثاق مجدد دولت و مجلس هستند

به گزارش دورنانیوز، دکتر جعفر صادق فیضی با اشاره به احادیث و سیره ائمه مشی اصلاح طلبی را ترویج فضای نقد در جامعه عنوان کرد و افزود: متاسفانه بر خلاف اخلاق سیاسی ما شاهد گسترش فضای تخریب بجای فضای نقد هستیم، جریان اصلاح طلبی در صدد ایجاد گفتمان نقد سازنده در کشور است به بیان کلی زمانی توسعه سیاسی و فرهنگی میسر میشود که ادبیات نقد منصفانه گسترش پیدا کند .

فیضی با اشاره به حاکمیت فضای نقد در گفتمان اصلاح طلبی گفت: درون جریان اصلاح طلبی همواره خود نقدی وجود داشته و در درون جریان اصلاحات نقش اساسی ایفا میکند

این فعال سیاسی اصلاح طلب در بخش دیگری از سخنان خود ،تحلیل های غلط جریان مقابل در خصوص وجود انشقاق و اختلاف درونی را رد کرد ودر ادامه اذعان نمود:جریان مقابل همواره در صدد تخریب جریان اصلاحات بوده و با تحلیل های غلط و دور از حقیقت در صدد پنهان نمودن انشقاق درونی خود میباشند، در بین بزرگان اصلاحات سلایق مختلفی وجود دارداتفاقا این امر از نکات مثبت جریان اصلاح طلبی میباشد در کل همیشه فضای تفاهم و همدلی بر تمامی مصادیق حاکم میباشد.

وی در ادامه به نقش اجماع و یکپارچگی اصلاحات در به وقوع پیوستن حماسه ۲۴ خرداد ۹۲ اشاره کرد و افزود: سال ۹۲ اوج توافق و تفاهم گروه های اصلاح طلبی بود همانطور که دکتر عارف به راحتی به توصیه بزرگان اصلاحات آرمان های فکری اصلاح طلبی را به منافع شخصی خود ترجیح داد،این امر نشان از همدلی وحاکمیت اجماع در بطن جریان اصلاح طلبی میباشد.

دکتر جعفر صادق فیضی جایگاه جریان اصلاح طلبی در سطح استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: عملکرد دولت های گذشته برآمده از اصلاحات مؤید این حقیقت میباشد ،جریان اصلاح طلبی همواره مورد احترام اقشار مختلف استان بوده و همواره ذهنیت مردم بر مبنای صداقت بوده به طوری که تنها سرمایه اجتماعی اصلاحات مردم هستند و اصلاحات در جامعه محور توسعه اجتماعی ،سیاسی به حساب می آید .

عضو هیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور فعال و موثر در انتخابات مجلس را از برنامه های اساسی جریان اصلاح طلبی عنوان کرد و افزود: حضور در انتخابات مجلس ۹۴ جدی تر از سال ۹۲ خواهد بود به طوری که اصلاح طلبان ضمن حفظ وحدت و یکپارچگی خود در صدد کسب حداکثر کرسی های مجلس خواهند بود.
وی در ادامه اظهار داشت: هدف ما در مجلس آینده ایجاد اتحاد و همدلی بین دولت و مجلس است. در کل مردم خواستار مجلسی هستند که حامی دولت باشد به طوری که دولت و ملت با تاکید بر اتحاد و همدلی اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی را دنبال مینمایند .

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص نقش تحزب در جامعه سیاسی کشور تصریح کرد: تحزب یک فرصت است که کار سیاسی را به گروه متخصص سیاسی محول می نماید تا عموم مردم با ارزیابی عملکرد احزاب در تعیین جریان سیاسی خود به راحتی عمل می نمایند ، این امر باعث حذف تصمیمات احساسی و اتخاذ تصمیمات معقولانه در عرصه سیاسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شخص شما برنامه خاصی برای انتخابات ۹۴ دارید گفت: مردم خواهان یک مجلس متخصص و علمی هستند که نیروهای حرفه ای آگاه به مسایل روز کشور باشند و با نظام اداری فاسد مقابله کنند و خود منشا فساد نباشند ،به فکر رفاه اجتماعی و اصلاح امور جاری در جهت بهبود باشند بر این اساس با توجه به شرایط با یاری خدا و همدلی دوستان و عزیزان در عرصه رقابت انتخاباتی حضور خواهم یافت.

 

 اتحادپرس

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما