کدخبر : 17750
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۹
۸ دیدگاه
بررسی دورنانیوز:

کرسی نمایندگی «سلماس» در انتظار «چهره‌ای ملی»

دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی: اخبار واصله حاکی از آن است که «نظام الدین برزگر سلطان احمدی» «رئیس سابق موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران» و «مشاور ارشد دکتر شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور» با درخواست آحاد و اقشار و اصناف مختلف مردم سلماس و هم چنین بسیاری از بزرگان و ریش سفیدان شهر، قصد شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس را دارد.

به گزارش دورنانیوز، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از اهمیت و حساسیت بیشتری نسبت به دوره های قبل برخوردار بوده و نشانه های آن را می‌توان در اقصی نقاط کشور و در قالب تحرکات سیاسی – انتخاباتی در فاصله ۹ ماه مانده تا روز موعود یعنی هفتم اسفند ماه به وضوح مشاهده نمود.

پس از برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و جهت گیری مشخص ملت در انتخاب دولت تدبیر و امید و تفویض اختیارات به دکتر حسن روحانی، بار دیگر مردم به صحنه خواهند آمد تا افرادی را روانه‌ مجلس کنند که معتقد و دلسوز نظام بوده و در راستای خواسته‌های ملت گام بردارند، چراکه به فرموده رهبر معظم انقلاب، نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید خواسته های حقیقی مردم را بر مسائل جناحی مقدم بدانند، جمله ای که اگر امروز مورد توجه قرار گیرد، بسیاری از مشکلات و اختلافات را حل خواهد کرد.

در این بین، انتخابات در استان آذربایجان غربی به سبب برخی شاخصه‌ها و فاکتورهای منحصر به فرد هم چون مرزی بودن و شرایط سیاسی-جغرافیایی خاص، دارای رنگ و بوی متفاوتی بوده و میزان اهمیت و تاثیر این انتخابات در سرنوشت و آینده این خطه محروم و توسعه نیافته از ایران در مقایسه با سایر استان‌ها، بسیار بیشتر است.

اما در میان ۱۷ شهرستان این استان، آنطور که پیداست امسال انتخابات در سلماس به دلیل برخی رویدادها و شرایط هم چون نبود نماینده دوره فعلی یعنی مرحوم علی اکبر آقایی و احساس تکلیف بسیاری از بزرگان و چهره‌های شناخته شده محلی و ملی این شهرستان در قبال آینده سیاسی سلماس، با شور و حال بسیار متفاوت تر از دوره یا دوره های پیشین برگزار خواهد شد و مردم سلماس در تفکر انتخاب شخصیتی متعهد، فعال،کوشا و از همه مهمتر دارای وجهه و محبوبیتی ملی با هدف پایان دادن به دوران طولانی مدت رکورد و توسعه نیافتگی و آغاز پیشرفت و آبادانی سلماس و رهایی از چنگ مشکلات متعدد اقتصادی، فرهنگی و… میباشند.

از همین روی، اخبار واصله به دورنانیوز حاکی از آن است که «نظام الدین برزگر سلطان احمدی» «رئیس سابق موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران» و «مشاور ارشد دکتر شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور» با درخواست آحاد و اقشار و اصناف مختلف مردم سلماس و هم چنین بسیاری از بزرگان و ریش سفیدان شهر، قصد شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس را دارد.

barzgar3

برزگر که بیشتر از ۵ سال متصدی پست ریاست موسسه استاندارد کشور را در کارنامه خود دارد، در دو سال اخیر نیز به عنوان مشاور ارشد معاون اجرایی رئیس جمهور مشغول فعالیت می باشد و با حمایت تدبیرگران پا به عرصه انتخابات خواهد گذاشت.

هم چنین طبق شنیده‌ها، چندتن از کاندیداهای شناخته شده احتمالی سلماس در حمایت از آقای برزگر، آمادگی خود جهت کناره‌گیری به نفع ایشان را اعلام داشته‌اند.

این در حالیست که بسیاری از مسئولین کشوری و لشکری سلماسی نیز که در شهرهای مختلف مقیم هستند، اعلام آمادگی جهت تصدی کرسی مجلس را نموده‌اند که خود نشانگر حساس بودن این کرسی و پرشور برگزار شدن انتخابات پیش رو در این شهرستان آذربایجانی می‌باشد.

حال با عنایت به حساسیت‌های ویژه این دوره از انتخابات مجلس، انتظار می رود، مردم فهیم و شریف سلماس با تدبیر خود بار دیگر ضمن حضور گسترده در انتخابات، نماینده‌ای را راهی بهارستان کنند که در راستای تحقق خواسته‌هایشان گام بردارند.

 

 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. با سلام در جمع کاندیداهای مطرح سلماس یک چهره ملی و استانی هست که نمیتوان نادیده گرفت وتجربه متفاوت تری نسبت به دیگران دارد این مهم است یعنی در سه دوره ریاست جمهوری قبل جز مدیران موفق بود و انشاا… این دوره جز نمایندگان سر آمد استان باشدکسی نیست جز مهند س مجید آقازاده حبشی

  0

 2. انتخابات این دوره با توجه به شرایط دیپلماسی بایستی پرشور برگزار شود و بودن چنین چهره هایی به عنوان نماینده منتخب سلماس در سطح ملی به نفع منطقه و کشور است.

  0

 3. ورود ایشون به عرصه انتخابات رو به فال نیک میگیریم

  0

 4. با توجه به سوابق مدیریتی به نظر میرسد جناب اقای برزگر شخصیت مناسبی جهت تصدی پست نمایندگی شهرستان سلماس در مجلس باشند.به هر حال امیدواریم هر شخصی که انتخاب میشود برای پیشرفت سلماس و سلماسی تلاش کند

  0

 5. لطفا مثل گزارشاتی که برای ارومیه و خوی و نقده تهیه کردید برای معرفی گزینه های احتمالی سلماس هم یه گزارش منتشر کنید

  0

 6. بهترین گزینه برای جانشینی مرحوم آقایی
  هم یک چهره ملی و شناخته شده
  هم تجربه حضور در سطوح بالای مدیریتی دولت در زمان گذشته و حال
  و از همه مهمتر مورد تایید بزرگان سیاسی شهر

  0

 7. لوطفا سالماسین باشقا آدای لاریندان دا تانیش لیخ وئرین

  0

 8. رقابت سختی بین برزگر و عسکری خواهد بود
  جالب میشه

  0

دیدگاه شما