کدخبر : 17669
شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
فاقددیدگاه
خطر در کمین جنگل‌های استان؛

آذربایجان غربی محروم از تجهیزات ایمنی پیشرفته مقابله با آتش‌سوزی

دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: مقابله با آتش سوزی در عرصه های ملی نیازمند اعتبار و تجهیزات ایمنی پیشرفته است که امیدواریم در این خصوص برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

به گزارش دورنانیوز، رحمان وهاب زاده افزود: در آذربایجان غربی بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه ملی شامل مراتع و جنگلها وجود دارد که پیشگیری از بروز حوادث به ویژه آتش سوزی در این میزان اراضی ملی، نیازمند امکانات گسترده فنی و انسانی است.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم که مسوولان استانی در این خصوص اعتبارات لازم را فراهم کرده و یاری گر ما در خرید تجهیزات ایمنی و افزایش نیروهای حفاظتی باشند.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای آذربایجان غربی در این راستا اختصاص خودروهای اطفای حریق برای همه شهرستانها و تامین نیروی انسانی لازم در این خصوص برای مناطق مختلف استان است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به آمادگی کامل نیروهای این اداره کل در راستای حفاظت عرصه های ملی از بروز حوادث به ویژه آتش سوزی با توجه به افزایش دمای هوا ادامه داد: اکیپ های کنترل و حفاظت اداره کل در سطح استان در آماده باش کامل هستند و در صورت بروز هرگونه آتش سوزی در مراتع و یا جنگل های استان بلافاصله وارد عمل خواهند شد.

وهاب زاده گفت: هماهنگی های لازم با ستاد حوادث غیر مترقبه، فرمانداری ها، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و شهرستان ها در راستای کمک احتمالی در صورت آتش سوزی عرصه ها انجام شده است.

وی افزود: مردم آذربایجان غربی نیز می توانند در صورت بروز حادثه و یا مشاهده آتش سوزی در عرصه های ملی در سطح استان با سامانه ۱۵۰۴ تماس گرفته و اطلاع دهند تا در سریعترین زمان ممکن، عرصه های ملی از تخریب محافظت شوند.

آذربایجان غربی افزون بر دومیلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که از این میزان دو میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار مرتع و ۱۰۱ هزار هکتار جنگل است.

آتش سوزی از جمله معضلات عرصه های ملی است که در فصل گرما به دلیل گرمای بیش از حد هوا این امر بیش از سایر فصل ها اتفاق می افتد.

ایرنا

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما