کدخبر : 16105
دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
فاقددیدگاه

هشدار مجدد به کشاورزان / خسارت ۴۰۰ میلیون تومانی کشاورزان آذربایجان غربی

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی در سال زراعی جاری افزود: بر اثر حوادث و بلایای طبیعی از جمله تگرگ، سرمای زودرس و ... سال زراعی جاری بیش از چهار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

به گزارش دورنانیوز، اسمعیل کریم زاده با اشاره به ادامه بارش های بارندگی و احتمال بارش تگرگ گفت: طبق بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی از روز ۲۰ اردیبهشت با گذر امواج ناپایدار لایه های میانی جو تا اواسط هفته جاری شاهد رگبار باران، رعد و برق و وزش باد در استان خواهیم بود لذا از کشاورزان و بهره برداران استان خواهشمند است اقدامات لازم در خصوص مبارزه با بارش احتمالی تگرگ را انجام دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی در سال زراعی جاری افزود: بر اثر حوادث و بلایای طبیعی از جمله تگرگ، سرمای زودرس و … سال زراعی جاری بیش از چهار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

کریم زاده ادامه داد: این میزان شامل ۱۲۲ هزار هکتار از اراضی زراعی استان به میزان ۲۱۶ هزار تن تولید و ارزش ریالی یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال، ۶۸ هزار هکتار اراضی باغی استان به میزان ۲۴۴ هزار تن تولید و به ارزش ریالی دو هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال و مابقی نیز مربط  به تاسیسات بخش کشاورزی است.

مهر

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما