کدخبر : 15537
دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
فاقددیدگاه

بارزانی و سودای تجزیه عراق / درخواست برای بازداشت سیاستمداران تجزیه طلب عراقی

دورنانیوز- سرویس ایران و جهان: نماینده هم‌پیمانی ملی در مجلس عراق دیدار رئیس اقلیم کردستان از واشنگتن را مؤید طرح کنگره آمریکا برای تجزیه عراق خواند.
به گزارش دورنانیوز به نقل از خبرگزاری «المعلومه» محمد سعدون الصهیود در بیانیه‌ای نوشت: طرح اخیر صهیونیستی- آمریکایی کنگره همان طرح جوبایدن معاون رئیس‌جمهوری آمریکا برای تجزیه عراق به سه کشور اهل سنت، کُرد و شیعه از طریق گروه تروریستی داعش است.
الصهیود افزود: آمریکایی‌ها اکنون قصد و نیت خود را برای تحقق طرح کنگره آمریکا در خصوص تعامل با کردها و اهل سنت به‌عنوان دو کشور مستقل آشکار ساخته و زمان‌بندی دیدار مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان از آمریکا درواقع مؤید طرح تجزیه عراق بر اساس طرح جوبایدن و تحقق آرمان‌های کردها برای تأسیس کشور مستقل کُرد می‌باشد.
وی تأکید کرد: تحقق آرمان‌های کردها برای تأسیس کشوری مستقل بدون کمک‌های خارجی امکان‌پذیر نیست و مسعود بارزانی اکنون آمریکا را برای کمک به تحقق این هدف برگزیده است.
درخواست برای بازداشت سیاستمداران عراقی حامی تجزیه این کشور
عضو فراکسیون حزب الدعوه در مجلس نمایندگان عراق بر ضرورت بازداشت هریک از سیاستمداران عراقی که از مداخله خارجی در امور داخلی عراق حمایت و بدون اطلاع بغداد قراردادهایی با کشورهای خارجی امضاء کنند، تأکید کرد.
به گزارش  خبرگزاری «الغدپرس» علی البدیری در کنفرانسی خبری در ساختمان مجلس نمایندگان در بغداد، گفت: توطئه‌ها علیه عراق اکنون  از خلال اشغال بخشی از سرزمین‌های این کشور توسط داعش، عدم تسلیح ارتش عراق، بحران اقتصادی، فساد مالی واداری در کشور، برگزاری همایش‌های سیاستمداران تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق و اخیرا طرح کنگره آمریکا آشکارشده است.

البدیری با تاکید بر اینکه هدف از این توطئه‌ها، تجزیه عراق بر اساس طایفه‌ای، مذهبی و نژادی و تضعیف این کشور و از بین بردن امکانات انسانی و مادی آن است، از قوای سه‌گانه و دولت مرکزی عراق خواست با اتخاذ مواضع قاطعانه، هر سیاستمداری با هر مقامی در عراق را که باهدف آسیب رساندن به حاکمیت  ملی عراق از طرح‌های تجزیه این کشور حمایت می‌کند، بازداشت و روابط عراق را با کشورهای توطئه‌گر قطع کند.

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما