کدخبر : 14019
یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۶
۵ دیدگاه
شوی تبلیغاتی با نام مناطق آزاد!

منطقه آزاد و تجاری ماکو یا حیات خلوت جناب استاندار؟!

دورنانیوز- سرویس اقتصادی :جناب آقای استاندار اگر از وضیعت توسعه ی منطقه آزاد تجاری ماکو راضی هستید توجیه فرمایید که چرا وقتی به آن شهر مظلوم پا میگذاریم به غیر از صف های طولانی نانوایی و خیابان هایی با چاله و چوله های بیشمار و شهرک های صنعتی راکد و گرانی حاکم بی حد و حصر در همه ی زمینه ها ، که به جز اضافه شدن اداره منطقه آزاد به لیست ماراتن و دوندگی های مردم در بروکراسی های اداری ، چیز دیگری بعینه مشاهده نمیشود.

به گزارش دورنانیوز، در همین ابتدا چند سوال را برای استاندار محترم مطرح میکنیم که آیا با وجود گذشت بیش از دو سال از احداث و شروع فعالیت منطقه آزاد تجاری ماکو که به نوعی از حیث مدیران و کارمندان و سیاست های آن که به حیات خلوط شما نیز تبدیل شده است میتوانید روند تکمیلی آنرا مطلوب ارزیابی کنید؟ آیا بسترها و زیرساخت های آن شهر را در خور یک منطقه آزاد میدانید ؟ آیا از روند جذب سرمایه گذار در مقایسه با منطقه آزاد جلفا راضی هستید؟ جلفایی که هم مرز با یک مملکت به اندازه ی استان ماست!!
اگر هستید توجیه فرمایید که چرا وقتی به آن شهر مظلوم پا میگذاریم به غیر از صف های طولانی نانوایی و خیابان هایی با چاله و چوله های بیشمار و شهرک های صنعتی راکد و گرانی حاکم بی حد و حصر در همه ی زمینه ها ، که به جز اضافه شدن اداره منطقه آزاد به لیست ماراتن و دوندگی های مردم در بروکراسی های اداری ، چیز دیگری بعینه مشاهده نمیشود.
طوریکه در سایه تبلیغات و بزرگنمایی های بی مورد و عدم کارایی مدیران در جذب سرمایه ، مردم آن منطقه نه تنها طعم شیرین رونق اقتصالدی را نکشیده اند بلکه گرانی های بی مورد و بی حد و حصر باعث رکود و انزوای بیش از پیش جوانان جویای کار و مسکن منطقه شده است.
البته آن همه تاوان منطقه آزاد شدن برای مردم ، با تدابیر مدیران اقتصاددان ازجمله همایش های پیاده روی و برگزاری کنسرت ها جبران میشود!!!
و اگر راضی نیستید ، پس اول خودتان که بنیان گذار آن منطقه بوده و سپس مدیران فعلی که همگی از اقوام و دوستان شما و یارانتان میباشد و به نوعی همگی گوش فرمانان مقربتان میباشد را مواخذه نمایید .
و قبل از اینکه وعده هایی از بابت احداث مناطق ویژه اقتصادی سرو ، پیرانشهر ، سردشت و خوی ، نقده و … بدهید ، با ملحوظ داشتن امتیازات موجود ، چاره ای در مورد عدم استفاده درست از آنها نموده ، سپس اینگونه سخاوت به خرج دهید!

 

 

منبع : شماره ۳۲ نشریه وزین آنا وطن

 

 

2+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. به استاندار بگویید خیالشان راحت! مجلس مخالفت کرد با منطقه آزاد شدن سرو و … آسوده خیال در ماکو مشغول …. باشید !
  مردم استان میسوزند و میسازند!

  0

 2. متاسفانه تا زمانی ک وعده ای عملی نشده بهترین تبلیغات ها و جلب توحه ها را میکنیم تا بگوییم ما همه کاره ی این موفقیت بزرگ هستیم .
  تا زمانی ک وعده تحقق یافت و اسم منطقه آزاد کلیک خورد خود را کنار میکشیم و صرفا آنجا را محل رفت و آمد و روبان قرمز بریدن میکنیم .
  باشد که رستگار شویم!

  4+

 3. واقعا وقتی به مناطق آزاد دیگر استان ها میروم و مقایسه ای میکنم با منظقه آزاد ماکو افسوس میخورم.ماکو از وقتی منظقه آزاد شده هیچ تغییری نکرده و شاید فقط تابلو ورودی شهر تغییر یافته.همان مشکلات قدیمی هست.آقای استاندار و سایر به اصطلاح مدیران همگی برای خود کار میکنند و جنس های مختلفی را وارد و صادر میکنند و به نام مردم بیچاره تمام میشود.آقای استاندار از منطقه ویژه اقتصادی نقده چه خبر؟؟!!اصلا یادتان هست وعده هایتان؟؟

  3+

 4. ما از آقای سعادت به عنوان شیخ الشیوخ استانداران انتظار داشتیم که باتوجه به تجارب ارزندشون تدبیر کنند و استان رو از منجلابی که دولت نهم و دهم در آن گرفتار کردند نجات دهند نه اینکه خودشان نیز همان راه گذشته را ادامه دهند! منظقه آزاد ماکو فقط یکی از گزینه هایی هستش که در این مطلب بدان اشاره کرده اید وگرنه …..

  2+

 5. سلام سالخورده ی عرصه سیاست! کاش اینقدر که غرق مسائل اقتصادی شخصی شده اید! بیکاری جوانان آذربایجان را هم میدید! راستی عکس استاندارمان با جناب سیمتقو را در فضای مجازی دیدیم که انگار جناب سعادت کنار رئیس جمهور کشورمون ایستاده که خودش رو اونجوری جمع و جور کرده و کلی از دردمان و مشکلاتمان کم شد!!!

  3+

دیدگاه شما