کدخبر : 13130
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۱۰
۴ دیدگاه
آن زمان تُرک بودیم، یکباره شدیم آذری!

سنگر تُرکها + عکس

دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی: آن زمان ها ما آذربایجانی ها با نام و نشان اصلی و تاریخی خود یعنی «تُرک»، شناخته می شدیم. اما نمیدانیم که چه شد که یکباره شدیم «آذری»؟!

به گزارش دورنانیوز، این روزها تصویری در شبکه های اجتماعی و در میان جوانان آذربایجانی رد و بدل میشود که حقایق بسیاری در آن نهفته شده است.

تصویری مربوط به دوران ۸ سال دفاع مقدس و جنگ نابرابر و تحمیلی عراق و ایران که در آن همگی ایرانیان با هر زبان و مذهبی دست در دست هم داده و با اتحاد و هم دلی اقدام به دفاع از وطن خود نمودند و اجازه ندادند تا دشمن حتی بر وجبی از این خاک مقدس چیره گردد.

جنگی که در آن آذربایجانیان مانند همیشه با رشادت ها و جانفشانی های فراوان، شهدای بسیاری همچون شهیدان باکری، امینی، حسین فهمیده و دهها هزار شهید دیگر را تقدیم ایران و انقلاب اسلامی کرده و به زعم بسیاری اگر آنها نبودند شاید نتیجه جنگ چیزی غیر از پیروزی ایران و عقب نشینی دشمن بود.

تصویر: دو رزمنده غیور آذربایجانی در کنار یک کلمن آب که بر روی آن نوشته شده است: «سنگر تُرکها»!

آن زمان ها ما آذربایجانی ها با نام و نشان اصلی و تاریخی خود یعنی «تُرک»، شناخته می شدیم. اما نمیدانیم که چه شد که یکباره شدیم «آذری»؟!

sangarturk

 

 

 

2+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. عاقا هر کس بجای تورک بگه ترک واذربایجان بگه اذری خائن به ملت غیور تورکدی.

  4+

 2. ترک بودیم و هستیم

  4+

 3. آقالار حسین فهمیده نی بیلمیرم ولی شهید مرحمت بالازاده موغاننین انگوت بولگه سین دن ۱۱ یاشیندا جبهده اولموش دو و شهید اولوب. اونلاری تانیدیرماق گرک دیر و بو ایش بیزلرین بورجودور دورنا نیوزون بورجودور.
  الاه بوتون شهیدلریمیزی رحمت ایله سین

  5+

 4. آیاواقعاحسین فهمیده تورک بود؟

  2+

دیدگاه شما