کدخبر : 11968
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۰
فاقددیدگاه

مرز «سرو» در انتظار تبدیل شدن به منطقه «آزاد تجاری» یا «ویژه اقتصادی»؟

دورنانیوز- سرویس اقتصادی: مدیر گمرک سرو گفت: منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی سرو بعد از چند سال که به قابلیت ویژه در راستای اهداف صنعتی و پیشرفت منطقه دست یابد مطمئناً می‌تواند به منطقه‌ی آزاد تبدیل شود.

به گزارش دورنانیوز میکائیل صفری در مصاحبه با ایسنا، در خصوص منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی سرو افزود: این طرح به‌زودی در این منطقه اجرایی می‌شود و اکنون پروسه‌ی اداری خود را طی می‌کند مهم‌ترین مزیت آن ایجاد اشتغال و پیشرفت صنعتی در منطقه است.

وی در ادامه تصریح کرد: در مناطق ویژه‌ی اقتصادی تسهیلاتی برای واردات کالا به صنعت‌گران داده شده که بدون پروسه زمانی کالاهای خود را از گمرگ ترخیص کنند هم‌چنین از معافیت‌های گمرکی و مالی بهرمند می‌شوند تا قیمت تمام‌شده محصول برای تولیدکننده‌های داخلی صرفه‌ی اقتصادی داشته باشد در واقع منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی مشابه منطقه‌ی آزاد تجاری است اما هدف اصلی منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی بیشتر پرداختن به رشد و رونق صنعت در منطقه است.

صفری گفت: به‌واسطه‌ی منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی صنایع روز به داخل منطقه وارد می‌شود که به‌دنبال آن اشتغال افزایش می‌یابد هم‌چنین در سال قبل که هر گونه منابع منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی به خزانه دولت واریز می‌شد اکنون این منابع در خود منطقه هزینه می‌شود، در واقع این هزینه‌ها می‌تواند در ارتقاء اقتصادی منطقه بسیار تأثیرگذار باشد.

مدیر گمرک سرو خاطرنشان کرد: منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی سرو بعد از چند سال که به قابلیت ویژه در راستای اهداف صنعتی و پیشرفت منطقه دست یابد مطمئناً می‌تواند به منطقه‌ی آزاد تبدیل شود.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما