کدخبر : 11725
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۴۸
فاقددیدگاه

آذربایجان سفید پوش شد / بارش برف سنگین در اورمیه + جدول تعطیلی ها

دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی: بعد از مدت ها انتظار، بارش سنگین برف اورمیه و سایر شهرهای آذربایجان غربی را سفید پوش کرد.

به گزارش دورنانیوز، بر اساس پیش بینی های هواشناسی با ورود سامانه ای بارش زا و قوی به منطقه بارش برف از روز گذشته در آذربایجان غربی آغاز و باعث شد تا بسیاری از شهرها زیر بارش برف قرار گیرد.

بارش برف و کولاک در آذربایجان غربی موجب کندی تردد در سطح شهرها و در محورهای ارتباطی استان شده است.

همچنین تعطیلی مدارس شش شهر استان و حوزه های علمیه خواهران شهرهای اورمیه، خوی و چایپاره نیز به علت بارش برف گزارش شده است.

در پی بارش برف سنگین در اورمیه امروز بخشی از مسیرهای تردد در خیابانهای اصلی شهر باز است و مسوولان شهرداری و هلال احمر در حال تلاش برای باز کردن سایر خیابانها و معابر و برگرداندن وضعیت شهر به حالت عادی هستند.

ماموران شهرداری اورمیه از اوایل صبح نسبت به پاشیدن ذوب کننده های برف اقدام کرده اند تا معابر اصلی باز شوند.

مسوولان شهرداری اورمیه نیز از مردم خواسته اند تا برف درختان را نیز تمیز کنند تا آسیبی به شاخ و برگ درختان نرسد.

مسوولان راهنمایی و رانندگی نیز در گفت و گوهای مختلف خبری احتمال واژگونی و یا تصادف در سرازیری های اورمیه را تا دو سه ساعت پیش بینی کرده و خواهان عدم تردد ساکنان این مناطق با خودرو در شهر هستند.

رعایت فاصله مناسب با وسایل نقلیه از جمله توصیه های دیگر مسوولان راهنمایی و رانندگی به رانندگان است.

هم اکنون تنها یک خط از خیابانهای اصلی اورمیه باز بوده و تردد به کندی در سطح شهر صورت می گیرد، حمل و نقل عمومی و تاکسی ها نیز از تردد در شهر خودداری می کنند و اتوبوسهای کمی در حال تردد هستند.

همچنین بر اساس اظهارات مسوولان راهنمایی و رانندگی اورمیه دیشب ۱۵ خودرو در پارک جنگلی اورمیه به علت بارش برف مانده بودند که با کمک پلیس به شهر بازگردانده شدند.

بارش برف که از روز گذشته در آذربایجان غربی آغاز شده در برخی شهرهای استان و از جمله اورمیه تداوم دارد، میزان بارش برف در برخی شهرهای استان و ارتفاعات به نیم متر نیز می رسد.

بارش برف موجب خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان آذربایجان غربی شده است.

محور تکاب به ایرانخواه تا اطلاع ثانوی مسدود است

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: به علت بارش سنگین برف محور تکاب به ایرانخواه تا اطلاع ثانوی مسدود است.

خلیل محبت‌خواه اظهار داشت: به علت بارش سنگین برف محور تکاب به ایرانخواه تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در اغلب محورهای استان شاهد بارش برف، کولاک و لغزندگی جاده‌ها هستیم، افزود: در این راستا به تمام رانندگان توصیه می‌شود ضمن به همراه داشتن زنجیرچرخ، خودرو خود را به سیستم گرمایشی مناسب تجهیز کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اعلام کرد: برای کاهش میزان تصادفات لازم است تا رانندگان با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی در جاده‌های استان تردد کنند.

راه ارتباطی ۱۵۰ روستای سلماس بسته شد

فرماندار سلماس گفت: بارش برف سنگین موجب مسدود شدن راه ارتباطی ۱۵۰ روستای این شهرستان شده است.

مسعود حاجی علیلو افزود: بارش سنگین برف که از اوایل شب گذشته در تمام مناطق سلماس آغاز شده و هم اکنون نیز با شدت تمام ادامه دارد، راه ارتباطی ۸۵ روستای بخش کوهسار و ۶۵ روستای بخش مرکزی با مرکز شهرستان قطع شده و تلاش اکیپ های راهداری برای بازگشایی راههای مسدود شده، آغاز شده است.

وی، ارتفاع برف در سلماس را ۳۵ سانتیمتر اعلام کرد و ادامه داد: بارش سنگین برف همچنین باعث تعطیلی تمام مدارس شهری و روستایی شهرستان در تمام مقاطع تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر شد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی اصلی سلماس باز است و تردد در آنها جریان دارد ولی در محور ارتباطی سلماس به ارومیه به دلیل کولاک، یخبندان و لغزندگی شدید سطح جاده، تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست و پلیس از حضور خودروهای بدون تجهیزات ایمنی و گرمایشی در این محور ممانعت می کند.

فرماندار سلماس اضافه کرد: نیروهای راهداری به همراه تجهیزات و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در محورهای مواصلاتی شهرستان به بازگشایی معابر و خدمات رسانی به مسافران در برف مانده مشغول هستند.

حاجی علیلو گفت: با توجه به برودت هوا و بارش برف و کولاک، تجهیز خودروها به وسایل ایمنی و گرمایشی و همراه داشتن مقادیری آذوقه برای رانندگانی که قصد سفر در جاده های شهرستان را دارند، ضروری است.

وی افزود: ارتفاع برف در جاده های سلماس از ۴۰ تا ۷۰ سانتیمتر بوده و در گردنه های برفگیر و مناطق کولاک خیز، ارتفاع برف تا یک متر نیز گزارش شده است.

جمشیدحاتمی سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از شب گذشته که بارش برف با کولاک همراه شد، اکیپ های امدادی هلال احمر سلماس به کمک رانندگان و مسافران در جاده های مواصلاتی این شهرستان شتافتند.

وی افزود: نزدیک ۴۵ نفر از هموطنان که در برف و کولاک با ۳۲ دستگاه خودرو گرفتار شده بودند، توسط امدادگران از برف نجات یافته و در مناطق امن اسکان داده شدند.

 

 جدول تعطیلی مدارس استان آذربایجان غربی روز شنبه مورخه ۲/۱۲/۹۳

ملاحظات نوبت محدوده دوره تاریخ روز نام منطقه ردیف
بعدازظهر صبح روستایی شهری متوسطه راهنمایی ابتدایی
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه بوکان ۱
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه ماکو ۲
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه چالدران ۳
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه سلماس ۴
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه خوی ۵
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه ارومیه(نواحی) ۶
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه انزل ۷
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه نازلو ۸
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه سیلوانا ۹
به علت شدت بارش برف  

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

 

*

۲/۱۲/۹۳ شنبه صومای برادوست ۱۰

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما