• جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱
  صداوسیمایی ها توجه کنند:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: آنچه که اکنون هویداست این است که با نگاهی گذرا به لیست کاندیداهای احتمالی در مرکز استان آذربایجان غربی متوجه می شویم چهره هایی ازدستگاهها و نهادهایی همچون صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی از مجری برنامه کودک گرفته تا گوینده خبر و گزارشگر در این دوره از انتخابات حضور خواهند داشت و به راحتی از امکانات رسانه ملی برای معرفی خود استفاده می کنند، در صورتی که مسئولین و گردانندگان صداوسیمای استان آذربایجان غربی هیچگونه توجهی به این موضوع ندارند و تصور می شود شاید بدلایل زیر باشد:
 • یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
  بهنام بابازاده در گفتگو با انتخاب برتر:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: بهنام بابازاده در مصاحبه با انتخاب برتر ضمن رد شایعات حضورش در انتخابات شورای شهر اورمیه دیدارهایش در تهران و وزارت کشور را طبیعی عنوان کرد.
 • پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰:۱۵
  لیگ برتر والیبال:
  دورنانیوز - سرویس ورزش آذربایجان: تیم والیبال کاله آمل در هفته سوم دور برگشت سی امین دوره لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور برابر تیم شهرداری اورمیه ۱ بر ۳ شکست خورد.
 • پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰:۰۸
  دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی: مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان از اجرای دو طرح با عناوین «تدوین دایرة‌المعارف آذربایجان» و «فرهنگ یکسان‌نویسی کلمات ترکی آذربایجانی» خبر داد.
 • چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴
  مدیرکل ثبت احوال آذرایجان غربی:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: مدیرکل ثبت احوال آذرایجان غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون به ازای هر پنج ازدواج در استان یک مورد طلاق اتفاق افتاده است که امیدواریم این فرهنگ اصلاح شود.
 • چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: رضا کیانیان در نشست بررسی موانع احیای دریاچه اورمیه در کافه‌خبر گفت: یکی از دلایل عدم حل مشکل اورمیه، امنیتی کردن ماجرا در دولت قبل بود.
 • سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸
  دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی: فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در خصوص ماجرای استخوان‌های پیدا شده در تبریز، گفت: در این خصوص منتظر نظریه پزشکی قانونی هستیم؛ به نظر می‌رسد که این استخوان ها مربوط به 50 الی 60 سال پیش باشند، اما در این مورد و درخصوص قدمت آن نظریه‌ی پزشکی قانونی دقیق‌تر است.
 • سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۴
  بررسی دورنانیوز:
  دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی: در شبکه های اجتماعی و حتی قشر تحصیل کرده نیز به کرات دیده و شنیده می شودکه مطالبه تحصیل به زبان مادری به اتهام جدایی طلبی ختم می شود که در این گزارش به بررسی این باور غلط و اتهام برچسب زنی نادرست میپردازیم.
 • سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
  بررسی دورنانیوز:
  دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی: ایجاد فرهنگستان زبان ترکی در ایران جزو ضروری ترین امکانات فرهنگی برای یک سوم از ملت ایران است. زبان موجودی زنده و پویاست و هر روز نیاز به تغییر و تحول دارد. زبان با پیشرفت تکنولوؤی پیش می رود و اگر پاسخگوی نیازهای امروز نباشد فردا از گردونه ی استفاده بیرون خواهد افتاد. اما زبان ترکی نشان داده است که در طول 100 سال گذشته با وجود همه ی تضییقات انجام گرفته علیه این زبان، ممنوعیت زبان ترکی در ادارات و مدارس و دانشگاهها، نبود رادیو و تلویزیون و امکانات رسانه ای قوی، هنوز همپای زبان فارسی در حال رشد و توسعه است و ممنوعیت این زبان در مدارس و مراکز علمی سبب عقب ماندن این زبان نشده است و هر روزه دهها واژه ی جدید بر گنجینه ی زبان ترکی در ایران افزوده می شود. زبان ترکی دارای قوانین ذاتی بسیار مستحکمی است که بدین زودیها قلعه های قانونی آن درهم ریخته نمی شود. اما معتقدیم گروهی آکادمیک برای تائید، تصویب و ساخت واژگان جدید نظارت کند.
 • دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵
  بررسی دورنانیوز:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: بر اساس اعلام رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی طرحی که قرار بود بر اساس آن مردم در انتخاب شهردار نقش داشته باشند منتفی شد و این وظیفه همچنان بر دوش شوراها خواهد ماند.