• شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  بررسی دورنانیوز:
  دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی: در ديوان نسيمي همچون ديگر شاعران مشرق زمين، پند و اندرز و درسهاي اخلاقي و آموزشي فراواني به چشم مي‌خورد، نسيمي نيز رفتارهاي نيك و اخلاق پسنديده‌ي مردم را تمجيد كرده و رفتار ناشايست مردم را به انتقاد مي‌گيرد.
 • شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵
  بررسی یک رخداد :
  دورنانیوز - سرویس اقتصادی: دولت يازدهم در حوزه اقتصاد كارنامه نسبتا قابل قبولى دارد البته با نمره‌اى ضعيف. ناتوانى در ايجاد رونق به رغم مهار تورم روزافزون و بازگرداندن ثبات به اقتصاد باعث شده است كه دست مخالفان دولت در حوزه اقتصاد چندان خالى نباشد. بر همين اساس، مى توان حدس زد كه محل نزاع اقتصادى در انتخابات، روى مبحث ركود متمركز شود و به همين دليل شفاف‌سازى اين محل نزاع، اهميت زيادى دارد. در همين زمينه شايسته است كانديداها براى پرهيز از كلى‌گويى به چند پرسش زیر پاسخ دهند.
 • جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  دورنانیوز - سرویس ایران و جهان: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی به مناسبت روز جهانی سلامت نوشت: براساس آمار، اکنون بیشتر از 300 میلیون نفر در دنیا از افسردگی رنج می‌برند و این آمار در10 سال اخیر تقریبا 20 درصد افزایش یافته است.
 • جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۸
  کنکاش در تحولات و تحرکات:
  دورنانیوز - سرویس ایران و جهان: کنکاش در تحولات و تحرکات در هر دو جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب نشان از ریل‌گذاری برای ورود به فاز تازه‌ای از سیاست‌ورزی در نیمه دوم دهه نود دارد، نشانه‌های تغییر رویکرد در جریان اصلاحات و سنتی‌هایی که هنوز روحانی را اصولگرا می‌دانند
 • شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰:۵۳
  یادداشتی از بهنام بابازاده
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر نزدیک است و در پایتخت فرهنگی آذربایجان شهر اورمیه ،همه با گامهای بلند می آیند . اگر تا کنون گفته ایم اورمیه پایتخت والیبال ایران است بعد از انتخابات خواهند گفت"اورمیه شهر کاندیداهاست".چرا که با این اخباری که هر روز بر روی خروجی سایت های خبری و کانال های تلگرامی قرار می گیرد حکایت از این دارد که همه ی سیاسیون ، اجتماعیون و فرهنگیون و... بسیج شده اند تا با خط یازده به یازذه صندلی شورای شهر برسند!
 • شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰:۳۸
  عده ای برای خودنمایی می آیند:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی : بنظر می رسد خیلی ها صرفا برای خودنمایی واظهار وجود وارد اینگونه مباحث می شوند وگاها نمایشگاه مد می شوندگاهی برای روتوش تصاویرافراد ساعت ها وقت صرف می شودتا زیبایی فرد را چندین برابر کنندتاجایی که بعضی افراد بجای تکیه بر توانایی خود به زیبایی عکس خودامیداور می شود
 • جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱
  صداوسیمایی ها توجه کنند:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: آنچه که اکنون هویداست این است که با نگاهی گذرا به لیست کاندیداهای احتمالی در مرکز استان آذربایجان غربی متوجه می شویم چهره هایی ازدستگاهها و نهادهایی همچون صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی از مجری برنامه کودک گرفته تا گوینده خبر و گزارشگر در این دوره از انتخابات حضور خواهند داشت و به راحتی از امکانات رسانه ملی برای معرفی خود استفاده می کنند، در صورتی که مسئولین و گردانندگان صداوسیمای استان آذربایجان غربی هیچگونه توجهی به این موضوع ندارند و تصور می شود شاید بدلایل زیر باشد:
 • شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  بررسی یک رخداد :
  دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی: ما ۱۱۰ سال است که با انقلاب مشروطیت فاز صفر استقرار دولت مدرن و ورود جامعه مان به دنیای مدرن را کلید زده ایم. اما همچنان حکومت در ایران – قبل و بعد از انقلاب اسلامی – تا تحقق دولت مدرن فاصله‌ها دارد و جامعه‌مان هنوز در سردرگمی دوره گذار به سر می‌برد.
 • جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵
  حسن راشدی:
  دورنانیوز - تورکجه سئرویسی: دوكتور زهتابي دوْغما وطنه گلَن گوندن میلّتيميزين ‌ديل و مدنيّتي اوزه‌رینده فعاليته باشلادي. تبريز دانشگاهيندان (بيليم یوُردوندان) باشلاماق هر يئردن داها لازم‌ و گركلي ايدي. تبريز بيليم یوُردوندا آذربايجان توركجه‌سي و عرب‌ديليني تدريس ائتمه‌يي وظيفه گؤتوردو . هر ايكي‌ديله احاطه‌سي وار ايدي، بو‌ديللرده دوكتورلوق و پروْفئسورلوق درجه‌سي آلميشدي، سگگيز ايلدن چوْخ دا عراق‌دا درس دئميشدي، اما بوُدا چوْخ سورمه‌دی!
 • دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰
  بررسی دورنانیوز:
  دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: طرح تغییر نام قره‌باغ به آرتساخ که آغاز اقدام برای انکار هویت شیعی مردم این منطقه است، اقدامی مشکوک است و سکوت اعضای گروه مینسک به عنوان میانجی رسمی مناقشه قره‌باغ وعدم واکنش به طرح تغییر نام این منطقه، بسیار قابل تامل است.