• دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
  نادر قاضی پور:
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: نادر قاضی‌پور در ارتباط با آخرین وضعیت دریاچه اورمیه، اظهار داشت: به نظر من بهترین کار برای احیای دریاچه اورمیه انحلال ستاد احیا بوده و سپردن اختیارات استانی به استاندار آذربایجان‌غربی و مدیر عامل آب منطقه‌ای استان است.
 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : در حالی که واپسین ساعت‌های انتظار برای معرفی کابینه دوازدهم در حال سپری شدن است، گمانه‌زنی‌ها برای معرفی ریاست سازمان حفاظت محیط زیست وارد مرحله جدیدی شده است.
 • چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
  خبر:
  ما امضاکنندگان این نامه گروهی از متخصصان محیط‌زیست هستیم که همگی به شما رأی داده و با دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: امکانات رسانه‌ای که در اختیار داشتیم برای شما تبلیغ کردیم. ضمن اعتقاد و اشراف به‌ضرورت توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و همدلی با برنامه‌های آن دولت محترم، حفظ محیط‌زیست در قالب توسعه پایدار دغدغه جدی ماست؛ اما فراموش نکنیم محیط‌زیست ایران به همه ۸۰ میلیون ایرانی و میلیون‌ها موجود خدادادی تعلق دارد که با نگاه جامع‌تر بقای همه انسان‌های کره زمین و خود این سیاره سبز در گرو حفظ محیط‌زیست است.
 • پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
  چرا ابتکار بماند؟ چرا ابتکار برود؟
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : آخانی از اساتید گیاه شناسی دانشگاه تهران :مدتی به عنوان مسئول کارگروه احیای دریاچه ارومیه با ستاد احیا همکاری می کردم. با کمال تاسف و تاثر باید بگویم هیچ کاری نکردند بلکه نقش سازمان در ستاد مخرب هم بود. اصلا نماینده سازمان آمده بود تا از حق سد سازان و انتقال دهندگان آب و قطعه قطعه کردن دریاچه حمایت بکند. ما در جلسات به جای آنکه با طرف وزارت نیرو بجنگیم باید با نمایندگان سازمان محیط زیست می‌جنگیدیم که اصلا اعتقادی به احیای اکولوژی نداشتند.
 • سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: استاد دانشگاه ارومیه گفت: متاسفانه تا آخر شهریور ماه امسال بیش از نیمی از دریاچه ارومیه دوباره خشک خواهد شد و کمتر از یک میلیارد متر مکعب در دریاچه آب باقی خواهند ماند.
 • سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  نماینده مردم اورمیه:
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : روح الله حضرت پور نماینده مردم اورمیه در مجلس: دولتمردان محترم جمهوری اسلامی، نمایندگان معزز مردم در مجلس، اساتید دانشگاه، صنعتگران، دلسوزان و علاقمندان به محیط زیست!پیمانه عمر پهنه 5 هزار و 500 کیلومتری دریاچه اورمیه به سر آمده، نفس هایش به شماره افتاده، پیش از آنکه دیر شود صادقانه و مجاهدانه برای نجات این رگ حیاتی و جگرگوشه ایران عزیز همین امروز آستین همت را بالا بزنید که فردا شاید خیلی دیر شود!
 • سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
  یادداشت:
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : مجلس شورای اسلامی در سال 89 قانونی را به تصویب رساند که طبق آن چاه‌هایی که تا قبل از سال 85 به صورت غیر مجاز حفر شده‌، تعیین تکلیف شوند و در مسیر قانونی شدن قرار گیرند.
 • چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  گویی تحقق رویایتان نزدیک است!
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : انتشار آخرین عکس ناسا از فراز دریاچه اورمیه نشان داد بیش از 20 درصد آبی که براثر بارندگی اضافه شده بود در اولین روزهای گرم سال از بین رفت و با وضعیت کنونی آب و هوای امسال هوا گرم تر هم خواهد شد.و گویا تبدیل کامل دریاچه به نمکزار چندان هم دور از انتظار نیست.
 • چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  گزارش:
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور گفت: طرح بازسازی و احیای ذخایر آرتمیا و جلبک‌های وابسته به آن اجرا شده و هم‌اکنون در حال تامین اعتبار است.
 • شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : بهادری تشکیل ستاد احیای دریاچه ارومیه را در آذربایجان غربی امری ضروری دانست و افزود: دولت اگر می خواهد واقعا کمکی به احیای دریاچه ارومیه کند باید مکان ستاد احیای دریاچه ارومیه را از تهران به ارومیه انتقال دهد تا افراد با حضور میدانی در صحنه نظرات کارشناسی و مهندسی خود را برای احیای دریاچه ارومیه ارائه کنند.